Protez Tırnak Hakkında - Kadıköy Medist Beauty Center

Protez Tırnak

Protez Tırnak

Protez tırnak, kişilere sağlıklı ve estetik bir görünüm kazandıran tırnak uygulamalarından biridir. Düzenli olarak manikür yaptırmak ya da çeşitli tırnak sorunlarından kurtulmak adına kişiler protez tırnak uygulamasını tercih edebilmektedir. Nitekim bu uygulamalar; kişileri büyük bir zahmetten kurtarmakta ve tırnaklara daha doğal bir görünüm sağlamaktadır. Protez tırnak Kadıköy ve birçok alanda kullanımı oldukça yaygın bir bakım işlemidir. Siz de jel, dipping ve akrilik olmak üzere farklı çeşitleri bulunan protez tırnak uygulamalarından dilediğinizi seçerek, Kadıköy’de bulunan Medist Güzellik Merkezi’ne başvurabilirsiniz. Tercih ettiğiniz protez tırnaklar size büyük bir kullanım kolaylığı sağlarken aynı zamanda sizi manikür zahmetinden de kurtaracaktır.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnaklar; kullanım kolaylığı ve sağladığı doğal görüntü nedeniyle günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle tırnak yeme ya da tırnak uzatamama gibi problemlere karşı yapılan protez tırnakların, birden fazla yapım aşaması ve türü bulunmaktadır. Bunlardan biri olan jel tırnak Kadıköy ve birçok alanda yapılmaktadır.

Randevu Oluşturmak için Hemen Tıklayın! WhatsApp +90 552 421 11 40Protez Tırnak Türleri Nelerdir?

Akrilik tırnak: Özel bir sıvı ve tozun karıştırılması ile yapılan tırnak uygulamalarına akrilik tırnak denilmektedir. Tırnak ucuna plastik bir madde yerleştirilerek yapılan uygulamalar sırasında, tırnağın geri planında kalan kısmının doldurulması için özel bir karışım kullanılmaktadır. Akrilik tırnak uygulamaları jel tırnak ile kıyaslandığında daha yapay bir görünüme sahiptir. Ancak kırılgan ve zayıf tırnaklara sahip kişilere uygulandığında oldukça güzel sonuçlar alınmaktadır. Çünkü akrilik tırnaklar diğer türlere göre daha yapay durmasına karşın, dayanıklılığı ve oje kalıcılığı yüksektir.

Jel tırnak: Tırnağa özel bir jel uygulanarak yapılan ve doğal bir görüntü sunan uygulamalara jel tırnak denilmektedir. Doğal görüntüsü ve kalıcılığı sebebiyle en çok tercih edilen jel tırnak Kadıköy ve birçok alanda oldukça popülerdir. Elde edilen jel sıvı ile tırnağa ilk aşamada bir katman oluşturulmakta ve ikinci aşamada daha yoğun kıvamlı bir jel sürülerek tırnağa şekil verilmektedir. Son aşamada ise jel tırnak üzerinde son düzeltmeler yapılmakta ve kullanıma hazır hale gelmektedir. Tüm bu işlemler sırasında kullanılan maddelerin kuruması için özel ışın yöntemleri kullanılmaktadır. Jel tırnak işlemleri, akrilik tırnağa göre daha sağlam tırnak yapısı olan kişilerde tercih edilmektedir. Kalıcı oje özelliği bulunan jel tırnaklar yaklaşık olarak 4 hafta kadar kullanılabilmektedir.

Dipping tırnak: Dipping tırnak uygulaması, akrilik ve jel göz önüne alındığına yüksek oranda akrilik tırnağa benzemektedir. Akrilikten farkı ise mat bir görüntüye sahip olmasıdır. Genellikle mat tırnak uygulaması isteyen kişilerce tercih edilmektedir.

Protez Tırnak Kimler İçin Uygundur?

Protez tırnak uygulamaları her kişi için uygun olmakla birlikte; özellikle kırılgan tırnaklara sahip ya da tırnak yeme problemi bulunan kişiler için daha çok önerilmektedir. Bunların dışında tırnak uzatmaya ya da bakımına zaman ayıramayan kadınlar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Bu işlemler sırasında asıl tırnağa zarar verilmeden hareket edilmekte ve doğal bir görünüm elde edilmeye çalışılmaktadır. Protez tırnak Anadolu yakası başta olmak üzere birçok alanda tercih edilmekte ve her geçen gün popülerliğini arttırmaktadır.

Herhangi bir tırnak sorunu bulunmayan kişilerce de sıklıkla tercih edilen işlemlerin; jel, akrilik gibi birçok türü bulunmakta ve kişilerin isteği doğrultusunda yapılacak işlemlere karar verilmektedir. Bu konuda Bağdat caddesi protez tırnak yaptırabileceğiniz mekanlardan biridir. Siz de Medist Güzellik Merkezi’ne gelerek dilediğiniz protez tırnak işlemlerini yaptırabilirsiniz.

 

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Sağlık ya da sağlıksız olmak üzere birçok tırnağa uygulanabilecek olan protez tırnak işlemleri; kişilerin isteğine göre farklı malzemelerle yapılabilmektedir. Kişilerin isteği doğrultusunda seçilen malzemeler tırnak yapısına uygun bir şekilde tırnağa yerleştirilmekte ve düzeltme aşamasından geçmektedir. Tırnak üzerinde yapılan işlemler, akrilik ve jel gibi seçilen türe göre değişiklik göstermektedir. Jel tırnaklar yapım aşamasında ışın işlemlerinden geçerken bazı tırnaklarda bu aşamaya ihtiyaç duyulmamaktadır. Protez tırnaklarda yüzeyin eşit bir hale gelmesi doğallık açısından oldukça önemlidir. İşlemlerin bitmesinin arından tırnak kullanımı için genellikle 4 haftalık bir süre verilmektedir. Bu süreden sonra dipten yeni tırnakların çıkması sebebiyle protez tırnakların yenilenmesi gerekmektedir. Kadıköy protez tırnak işlemleri bu konuda oldukça popülerdir. Siz de Kadıköy’de bulunan güzellik merkezimize gelerek protez tırnak türlerinden birini deneyimleyebilirsiniz.

 

Sizde protez tırnak hakkında detaylı bilgi almak veya randevu almak isterseniz bize ulaşın.

Danışan Yorumları

Doğa Akaç

Protez tırnak uygulaması yaptırdım, yapan hanımefendi çok kibar nazik samimi biriydi, her yer yeteri kadar temizdi fakat protez tırnak uygulamasında tek kullanımlık törpüye geçilmesini öneriyorum. Tırnaklarımdan sonuç olarak memnun kaldım istediğim gibi oldu.

Doğa Akaç

Sude

Arkadaşım ve ben protez tırnak hizmeti için gittik. Çalışanlar çok güler yüzlü. Zekiye hanım işinde çok iyi ve çok samimi bir insan. Ellerine sağlık çok memnun kaldık

Sude

Ceylan Er

Tırnaklarımı yaptırdım çoook güzel oldu kaliteli hizmetiniz ve güler yüzünüz için çoook teşekkür ederim protez tırnak için tek adresim medist beauty:)

Ceylan Er

Call Now Button