Medikal Cilt Bakımı - Medist Beauty

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakım
Medikal Cilt Bakım

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, cilde tazeliğini ve canlılığını geri kazandırmak amacıyla yapılan işlemlerden meydana gelmektedir. Dermokozmetik ürünler kullanılarak gerçekleştirilen cilt bakım işlemleri; cildi bakımsız gösteren yağ, akne, kırışıklık ve gözenek gibi sorunlardan arındırmaya yönelik olarak uygulanmaktadır. Gerçekleştirilen cilt bakım seanslarından en yüksek verimi almak adına, düzenli olarak yapılması önem arz etmektedir. Nitekim cilt; sürekli olarak dış etkenlere maruz kalan ve düzenli aralıklarla temizlenmesi gereken bir bölgedir. Bu nedenle cilt bakım seansları düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Medikal cilt bakımı sonrasında ciltte meydana gelen hassasiyet ve kızarık oluşumu gibi durumlar ise oldukça normaldir ve ilerleyen saatlerde kendiliğinden kaybolacaktır. Siz de cilt bakımı yaptırmak istiyorsanız Kadıköy güzellik merkezleri arasında yer alan Medist Beauty Center’a başvurarak işlemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kadıköy cilt bakımı tavsiye konusunda çok kez adı geçen Medist Beauty Center, sadece cilt bakımı değil; lazer epilasyon,g5 masajı gibi birçok alanda hizmet sağlamaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Dermokozmetik ürünler kullanılarak yapılan medikal cilt bakımı; cilde tazeliğini geri kazandırmak amacıyla yapılan birtakım işlemlerden oluşmaktadır. Bu işlemler ise kişilerin cilt tipine ve problemlerine yönelik olarak farklılık göstermektedir. Buna bağlı olarak her kişiye kullanılan ürün ve işlemler arasında farklılık bulunmaktadır. Medikal cilt bakımı, her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilen cilt bakımı bütünüdür. Hiçbir olumsuz yan etkisi olmadığı gibi; kırışıklıkların giderilmesi, lekelerin yok edilmesi, cilde elastikiyetinin geri kazandırılması, yaşlanmayı geciktirmesi ve cilt renginin eşitlenmesi gibi faydaları bulunmaktadır. Kadıköy güzellik merkezleri arasında yer alan Medist Beauty Center, sizlere bu alanda oldukça başarılı bir hizmet sağlamaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

Epidermis tabakasının üst katmanlarında birikmiş olan yağ ve kir, zamanla gözenekleri tıkamakta ve cildin canlılığını yitirmesine sebep olmaktadır. Bu noktada cildin doğal ortamını geri kazanmasına ve cildin nefes almasına yönelik çeşitli temizlik işlemleri gerçekleştirilmektedir. Medikal cilt bakımı Kadıköy ve birçok alanda gerçekleştirilse de mutlaka alanında bilgili kişilerce yapılması gereken bir işlemdir. Makyaj artıkları ve günlük hayatta cilde temas eden birçok kir, cildin sebum dengesinin bozulmasına sebebiyet vermektedir. Bu aşamada erken yaşlanmayı önlemek adına cilt bakımları kullanılarak cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olunmaktadır. Medikal cilt bakımının bunların dışında sağladığı yararlar ise şu şekildedir;

  • Anti-aging koruma sağlar.
  • Cildin doğal sebum dengesini korur.
  • Cildin sahip olduğu elastikiyeti geri kazandırır.
  • Cildin ihtiyaç duyduğu sağlıklı kan dolaşımını sağlar.
  • Cilt lekelerini yok eder ve olası lekelere karşı koruma sağlar.
  • Gözenekleri yağ ve makyaj kalıntılarından temizleyerek cildin nefes almasını sağlar.
Medikal Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Medikal cilt bakımı, kişilerin cilt problemlerine yönelik olarak farklı sayıdaki seanslarla gerçekleştirilmektedir. Kimi cilt, 4 seans işleme ihtiyaç duyuyorken kimi cilt ise 10 seansa yakın olarak işlem görebilmektedir. Bu noktada cildin sahip olduğu problemlerin çokluğu ve yoğunluğu göz önünde bulundurulmaktadır. Medikal cilt bakımları genellikle araya zaman girecek seanslar şeklinde gerçekleştirilmektedir. Kişiler, cildin ihtiyaç duyduğu etmenleri sağlamak adına 2 ayda bir ya da ayda bir kez olmak koşuluyla cilt bakımına ihtiyaç duyabilmektedir. Medikal cilt bakımı Kadıköy ve birçok noktada hizmete sunulmuş olan bir cilt bakımı olmasına rağmen alanında deneyimli kişilerce yapılması gereken bir işlemdir. Bu noktada Medist Beauty Center, Kadıköy cilt bakımı tavsiye konusunda en çok tercih edilen adreslerden biridir.

Medikal Cilt Bakım Aşamaları Nedir?

Medikal cilt bakım aşamalarında öncelikle detaylı bir cilt analizine yer verilmektedir. Yapılan detaylı analiz sonucunda kişilerin cildine yönelik ihtiyaçları belirlenmekte ve ihtiyaçlara yönelik olarak tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Nitekim her bireyin karşılaşmış olduğu cilt problemleri farklılık göstermektedir. Cilt analizinden sonra bakım aşamasına geçmek adına cilt ilk olarak yağ, kir ve makyaj artıklarından temizlenmektedir. Cildin ilk aşamada derinlemesine temizlenmesi, sonrasında kullanılacak serum ve peelingler için sağlıklı bir ortam hazırlamaktadır.

Cildin yağ ve kirden arındırılması sonrasında genellikle bitkisel peeling işlemleri uygulanmaktadır. Peeling işlemleri ciltte bulunan ölü hücrelerin atılmasına ve cilt yüzeyinin temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Sonrasında ise cildin buhar yöntemi kullanılarak gözenekleri açılmakta ve yumuşama ile birlikte yağ ve siyah noktalar cilt üzerinden arındırılmaktadır. Yağ ve kir arındırılmasının ardından cilt derinlemesine temizlenerek analizlere uygun cilt tipi ve ihtiyaçlarına yönelik serum ve besleyici ürünlerle desteklenmektedir. Cilt bakımında genel süreç bu şekilde işlemekte birlikte cildin durumuna göre ek bakımlar da yapılabilmektedir. Medikal cilt bakımı Kadıköy ve birçok noktada oldukça popüler bir cilt temizliği işlemidir. Fakat cilt bakımından etkili bir sonuç almak adına alanında bilgi sahibi kişilerce yapılması önerilmektedir. Bu isimlerin başında ise Kadıköy güzellik merkezleri arasında yer alan Medist Beauty Center gelmektedir. Sektördeki tecrübesi ile Kadıköy cilt bakımı tavsiye konusunda en çok tercih edilen isimlerin arasında yer almaktadır. Detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu için bize burada ulaşabilirsiniz!⠀

Call Now Button